۷ س toال برای استخدام آژانس بازاریابی محتوا

7 س toال برای استخدام آژانس بازاریابی محتوا

dmin آموزش سئو


نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای واقعه بعید هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه نظرات موز را منعکس نکند.

تصمیم گیری در مورد آژانس برای بازاریابی محتوا اغلب یک انتخاب دشوار است ، و دلیل اصلی آن این است که:

  • هزینه استخدام یکی – حداقل – ۳۰۰۰ دلار در ماه هزینه دارد. هزینه به دامنه پروژه و آژانس شما بستگی دارد ، بنابراین شما یکی را می خواهید که تمام این پول را هدر ندهد ، اما در واقع ROI را تحویل می دهد.

  • این تصمیم قسمت عمده ای از کل فرآیند بازاریابی شرکت شما (و نتایج حاصل از آن فرآیند) خواهد بود.

  • این شامل بررسی تعداد بی شماری از آژانس های بازاریابی محتوا است تا فقط یکی را انتخاب کنید.

برای اینکه دیدگاهی به شما ارائه دهیم ، فهرست محبوب آژانس بازاریابی کلاچ در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰۰۰ آژانس بازاریابی محتوایی را در سیستم عامل خود دارد:

عکس 7 س toال برای استخدام آژانس بازاریابی محتوا

و این فقط کلاچ است. فهرستهای دیگری با آژانسهای بازاریابی محتوای دیگر وجود دارد. بنابراین محدود کردن آنها می تواند یک دردسر واقعی باشد.

در حالی که به دنبال آن هستید ، به خاطر داشته باشید که دو نوع آژانس اصلی وجود دارد که با آنها روبرو خواهید شد:

(۱) شرکا

(۲) فروشندگان

در حالت ایده آل ، شما می خواهید با یک آژانس شریک کار کنید ، نه یک شرکت فقط یک فروشنده.

“چه تفاوتی بین شریک و فروشنده وجود دارد؟”

یک فروشنده به سادگی بسته ها و یک رویکرد کلی دارد که برای همه مشتریان استفاده می کند که معمولاً متناسب با اهداف شما قابل تنظیم نیست.

برعکس ، یک شریک متمرکز بر اهدافی است که شما سعی در دستیابی به آن دارید تا بتواند – حتی الامکان – یک استراتژی سفارشی برای تجارت شما ایجاد کند. در اینجا دو مثال از نحوه مکالمه معمولی با یک شریک در مقابل یک فروشنده آورده شده است.

مثال ۱: مکالمه معمولی با یک فروشنده

شما: “ما باید برای تجارت خود میزان بازدید را افزایش دهیم. چگونه می توانید به ما کمک کنید؟”

فروشنده: “ما می توانیم به شما کمک کنیم محتوای SEO را بنویسید که در Google رتبه بندی شود. ما چهار برنامه قیمت گذاری داریم … “

اما ممکن است به CMO هایی که معمولاً در LinkedIn و Twitter هستند ، بفروشید. بنابراین LinkedIn باید کانال اصلی توزیع محتوای شما باشد ، نه SEO.

از طرف دیگر ، یک شریک مایل است قبل از اینکه در مورد قیمت و بسته هایش به شما بگوید ، ابتدا صدای شما را بشنود. آنها بیشتر از اینکه فقط شما را به عنوان مشتری جدید معرفی کنند ، نگران شما و اهداف شما هستند.

مثال ۲: مکالمه معمولی با شریک زندگی

شما: “ما باید برای تجارت خود میزان بازدید را افزایش دهیم. چگونه می توانید به ما کمک کنید؟”

شریک: “آیا می توانید در مورد مشاغل و مخاطبانی که سعی در جذب آنها دارید ، کمی بیشتر به اشتراک بگذارید؟ “

شما: “ما یک محصول نرم افزاری مدیریت یادگیری می فروشیم و مشتریان هدف ما HR و مدیران محصول در شرکت های سازمانی هستند که به دنبال بهبود روند آموزش کارمندان و مشتریان داخلی هستند. “

شریک: “خوب ، ما فقط برخی از اطراف را جستجو کردیم و متوجه شدیم که شما با استفاده از محتوا و حتی SEO می توانید ترافیک را هدایت کنید. به عنوان مثال ، ما سه کلمه کلیدی یافتیم که در مجموع ۳۰۰۰ جستجو در ماه ایجاد می کنند و آنها کلمات کلیدی هستند که مشتریان شما معمولاً آنها را جستجو می کنند. با کمی تحقیق بیشتر ، می توانیم فرصت های کلمات کلیدی بیشتری پیدا کنیم. ما بسته های X داریم … “

یا آنها می توانند چیز دیگری بگویند که فقط نشان دهد آنها به نتیجه گرفتن شما اهمیت می دهند.

نکته اصلی در اینجا: یک شریک – در مقابل یک فروشنده – آژانسی است که فقط با پول در آنجا نیست. آنها قبل از اینکه هر قراردادی را امضا کنند ، می خواهند ببینند که واقعاً می توانند به شما کمک کنند.

بنابراین هنگام جستجوی آژانس ، می خواهید شریک زندگی خود را استخدام کنید ، نه فقط یک فروشنده. با توجه به این موضوع ، در اینجا هفت سوال اصلی وجود دارد که شما باید از هر آژانس که می خواهید استخدام کنید بپرسید.

۱٫ آیا آنها سعی می کنند ابتدا تناسب را تشخیص دهند؟

آژانس های خوب معمولاً سعی می کنند اهداف شما و مجموعه مهارت های آنها را متناسب تشخیص دهند. آنها می خواهند از نظر بودجه ، فرهنگ متناسب ، تناسب خدمات و هر نوع تناسب دیگری که به آنها امکان می دهد بهترین کار خود را انجام دهند ، پی ببرند.

بنابراین آنها می خواهند ابتدا دو س coupleال از شما بپرسند یا با یک تماس تماس بگیرند تا مطمئن شوند می توانند نتیجه ای برای شما ارائه دهند. هنگام مکالمه با آنها ، متوجه خواهید شد که آنها به طور فعال سعی در درک هرچه بیشتر مخاطبان و مشاغل شما دارند.

جامی اوتینگ ، مدیر استراتژی تحریریه HubSpot ، یک بار چند س questionsال را به اشتراک گذاشت که آژانس های خوب قبل از کار با مشتری از آنها می پرسند:

“چرا نمایندگی ها را تغییر دادید؟”

“چه چیزی باعث شد شما بخواهید آژانس ما را استخدام کنید؟”

“چه چیزی با شریک بازاریابی قبلی شما کار کرد / کار نکرد؟”

“چه نوع ارتباطی (تماس ، ایمیل و غیره) برای شما بهتر است؟”

“چگونه تیم من می تواند ارتباطات خود را با تیم شما بهبود بخشد؟”

اکنون آژانس مورد نظر برای استخدام لزوماً مجبور نیست که همین س questionsالات را بپرسد. نکته مهم در اینجا این است: شما نباید تنها کسی باشید که س questionsال می کند ، آنها نیز باید سال کنند. این نشان می دهد که آنها فقط برای پول درگیر نیستند ، بلکه آنها می توانند شریک زندگی شما باشند.

۲٫ آیا همه آنها همه هستند؟

از آنجا که آنها فقط برای پول درگیر آن نیستند ، آژانس های شریک درمورد آنچه می توانند یا نمی توانند انجام دهند شفاف هستند. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما باید از تبلیغات فیس بوک برای توزیع محتوا استفاده کنید ، اما این ویژگی آنها نیست. یک آژانس شریک واقعی به شما نقطه خالی می گوید: “تبلیغات تخصص ما نیست.”

آنها سعی نمی کنند آن را مجبور کنند درآمد خود را افزایش دهند. در عوض ، اگر آنها آژانس یا مشاوری دیگری را می شناسند که قدرت تبلیغات وی در حال تبلیغ است ، ترجیح می دهند آنها را پیشنهاد دهند.

پاتریک گری ، مدیر ارشد Deloitte Digital ، این را بگویید:

یک شریک واقعی ممکن است کالای دیگری را به غیر از محصول خود توصیه کند، یا ممکن است برای شما مشاوره یا اخباری در بازار به ارمغان بیاورد که درآمد آنها از شما را تهدید می کند ، اما مشاوره مناسبی برای سازمان شما در زمان مناسب و عاری از انگیزه های مخفی است. “

۳٫ با توجه به صنعت منحصر به فرد ، بودجه و غیره ، آنها دقیقاً چگونه به تجارت شما کمک می کنند؟

این یکی کار بی فایده ای است ، اما در شلوغی جستجوی نمایندگی مناسب ، ممکن است خود را فراموش کنید که توجه به این سال را فراموش کنید – به خصوص اگر آژانسی باشد که مارک آن را دوست دارید و از آن احترام می گذارید.

آنها ممکن است یک استراتژی یا چارچوب محتوای عمومی داشته باشند که برای مشتریان خود استفاده می کنند و اشکالی ندارد. اما باید از آنها بخواهید که نشان دهند دقیقاً چگونه این چارچوب برای تجارت شما سفارشی می شود.

به عنوان مثال ، آنها معمولاً به مشتریان خود توصیه می كنند كه هر هفته دو پست ۱۰۰۰ كلمه ای ایجاد كنند. اما ممکن است تجارت شما در صنعت دیگری باشد که در آن بیشتر رتبه بندی مطالب کاملاً عمیق باشد و شما نیاز به نوشتن حداکثر ۲۰۰۰ کلمه در هر پست داشته باشید.

شما همچنین ممکن است در یک صنعت منحصر به فرد مشغول به کار باشید که آژانس محتوای شما برای ایجاد محتوای مربوطه مجبور است با کارشناسان مصاحبه کند ، بنابراین باید بدانید که آنها قادر به انجام این کار هستند.

اطمینان حاصل کنید که آژانس بازاریابی محتوا که قصد همکاری با آن را دارید ، استراتژی ای را که قصد دارند برای تجارت شما استفاده کنند به شما نشان می دهد.

شانا هینی از منطقه خلیج هرست اینگونه بیان می کند:

“درخواست برخی از مشاوره های استراتژیک اولیه ، به آژانس فرصتی می دهد تا به شما نشان دهد که چه چیزی بدست آورده است. بر اساس پاسخ آنها ، می توانید ارزیابی کنید که آنها چقدر به کسب و کار شما متعهد هستند ، چقدر به آنها گوش داده اند و چقدر به ادامه روند صنعت متعهد هستند. هرکسی که دید عمومی و گسترده ای ارائه دهد یا مطلبی کاملاً بی ربط به تجارت شما بگوید ، بدیهی است شرکتی نیست که ارزش استخدام آن را داشته باشد. “همه آنها” پاسخی قابل قبول نیست. “

۴٫ آیا آنها اثبات نتایج خود را (نه فقط نمونه کار) داشته اند؟

اگر یک موسس آژانس را دنبال کنید که طرفداران زیادی در شبکه های اجتماعی دارد ، ممکن است وسوسه شوید که پیروی زیاد آنها برابر است با ترافیک یا سود مشتریانی که آنها را استخدام می کنند.

اما همیشه اینطور نیست. دنباله های زیاد آنها می تواند شما را جذب کند ، اما از آنها نیز نتیجه بگیرید.

و هنگام درخواست نتیجه ، فقط برای دیدن نمونه هایی از محتوای آنها درخواست نکنید. شما همچنین می خواهید ببینید که محتوای آنها نتایج را برای مشتریان ایجاد کرده است. نتایج می توانند منجر به ترافیک یا منجر به ایجاد مشتری قبلی یا فعلی شوند. اگر آنها بتوانند هر یک از این موارد را به شما نشان دهند ، این یکی از بزرگترین معیارهایی است که می توانید برای تصمیم گیری در مورد استخدام آنها استفاده کنید.

مطالعات موردی مشتری ، عکسهای صفحه نمایش نتایج ، توصیفات مشتری ، هر آنچه که بتوانند برای اثبات ارزش نمک خود به اشتراک بگذارند ، به تصمیم شما برای استخدام آنها کمک می کند (یا نه).

مایک تومیتا ، مدیر بازاریابی جهانی Splunk ، پیشنهاد می کند حتی از آنها بخواهید اسامی و شماره تلفن مشتریان قبلی خود را ارائه دهند:

“آیا آنها یک نمونه کار مشتری و داستان موفقیت دارند؟ آیا آنها می توانند کمپین های گذشته را که موفقیت آمیز بودند به شما نشان دهند؟ آیا آنها بازخورد مشتری دارند؟ آیا آنها مایل به ارائه نام و شماره تلفن برای مراجعه هستند؟ “

۵- آیا آنها تجربه ای در صنعت شما دارند؟

اگر بله ، عالی است! اما اگر خیر ، فرآیند آنها برای تولید محتوا برای صنایعی که تجربه آن را ندارند ، چیست؟

از نظر چشم انداز ، محتوای خود را به عنوان مبلغ شرکت خود در نظر بگیرید. این نمایندگی از شما وقتی مشتری های شما به دنبال اطلاعات هستند و از طرف شما با آنها صحبت می کند. و آنها هر کلمه ای در محتوای شما را از شما می گیرند.

آژانس محتوای شما باید تجربه خوبی در صنعت شما داشته باشد ، در غیر اینصورت آنها قادر نخواهند بود مانند زبان شما به زبان مشتریان صحبت کنند. و این بدان معناست که محتوای شما بیش از ضرر به نام تجاری شما آسیب می رساند – زیرا در نهایت باعث ایجاد برداشت های بد از تجارت شما در ذهن مشتریان بالقوه خواهد شد.

بنابراین مهم است که آژانس محتوای شما دارای تخصص صنعت باشد. اما حتی اگر این کار را نکنند ، آنها باید فرایندی را داشته باشند که برای کار با صنایعی که از آنها تجربه ندارند استفاده می کنند و باید بتوانند این روند را برای شما توضیح دهند.

به عنوان مثال ، به عنوان یک آژانس محتوایی ، هر زمان که با مشتری از صنعتی که تجربه چندانی در آن نداریم کار می کنیم ، از آنها می خواهیم شروع به کار کنند ، “ما تحقیقات دقیق خود را برای ایجاد هر بخش محتوا انجام می دهیم . اما ، ممکن است – گاه گاهی – لازم باشد با برخی از اعضای تیم شما (از طریق Slack یا ایمیل) مصاحبه کنیم تا از تجارب بازار آنها برای ایجاد محتوای منحصر به فرد مرتبط با مخاطبان خود استفاده کنیم. آیا این برای شما مفید خواهد بود؟ “

اگر آنها بله بگویند ، پس جای تطبیقی ​​وجود دارد. زیرا این روند ما برای کار با شرکت هایی در صنایعی است که با آنها آشنایی نداریم. اما در غیر اینصورت ، ما نمی توانیم با آنها کار کنیم زیرا نمی توانیم محتوایی درست کنیم که واقعاً به رشد تجارت آنها کمک کند.

۶٫ آیا پروژه شما توسط یک مدیر حساب عمومی یا یک متخصص بازاریابی محتوا مدیریت می شود؟

هرچه آژانس مورد نظر شما برای استخدام بزرگتر باشد ، این سوال اهمیت بیشتری پیدا می کند. شما باید بدانید آژانس پروژه شما را به “مدیر حساب” یا یک استراتژیست بازاریابی محتوای واقعی با سالها تجربه واگذار می کند.

اگر مورد قبلی است ، ممکن است بخواهید در تصمیم خود برای استخدام آژانس تجدید نظر کنید – مگر اینکه مدیر حساب به عنوان یک استراتژیست بازاریابی محتوا فعالیت کند. اما در هر صورت ، آنها باید شما را با یک استراتژیست باتجربه بازاریابی محتوا مرتبط کنند تا پروژه شما از بهترین مراقبت های ممکن برخوردار شود.

در یک مقاله ، تیم Nuphoriq یک مدیر محتوای اختصاصی را به عنوان متخصص در هر آژانس استخدام شما معرفی می کند که “… به عنوان محرمانه مارک تجاری شما عمل می کند ، به شما می گوید چه استراتژی هایی بهتر کار می کند ، اهداف بازاریابی خود را از ذهن می داند و به طور فعال در تلاش است تا اطمینان حاصل کنید که تمام ابتکارات شما در حال انجام و با بالاترین استانداردها انجام شده است. چه شما علاقه مند به افزایش بازدید از وب سایت خود باشید و چه بهبود استراتژی وبلاگ خود ، آنها کمک به شما در تعیین بهترین روش های ممکن برای صرف دلار بازاریابی خود را در اولویت قرار می دهند. “

۷٫ آیا آنها به محصولات شخص ثالث نیاز دارند؟

هر پروژه بازاریابی محتوا یکسان نیست. بعضی از پروژه ها به فناوری بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند و شما باید برای این کار آماده شوید.

به طور معمول ، اکثر آژانس ها پشته های خاص خود را دارند و هزینه های آنها را خودشان پرداخت می کنند. اما بسته به پروژه شما ، آنها ممکن است برخی از محصولات دیگر را توصیه کنند و شما باید بدانید که اینها چیست – بنابراین می توانید برای آن آماده شوید.

آنها معمولاً محتوا و ابزار مدیریت پروژه خود را مانند الگوهای Slack یا Google Sheet ارائه می دهند. اما ممکن است به ابزارهای شخص ثالث دیگری نیز نیاز داشته باشند.

به عنوان مثال ، آنها ممکن است به محصولی مانند IFTTT – یا هر یک از گزینه های دیگر آن – برای ادغام برخی محصولات بازاریابی محتوا ، نیاز داشته باشند. و چنین چیزی معمولاً صرف هزینه شما نخواهد بود ، همچنین ممکن است به پشتیبانی سایر تیم های سازمان شما نیز نیاز داشته باشد. بنابراین باید بدانید که به کدام ابزار شخص ثالث نیاز دارند تا بتوانید متناسب با آن آماده شوید.

در نتیجه

آنچه واقعاً مهم است ، حتی فراتر از این هفت س I’الی که در بالا به آنها پرداختم ، این است که اطمینان حاصل کنید نه تنها یک آژانس بازاریابی محتوا ، بلکه یک شریک واقعی نیز استخدام کرده اید که قصد دارد به محتوای شما مانند محتوای اختصاصی آنها اهمیت دهد.

آنچه که به همان اندازه مهم است ، اطمینان از داشتن تخصص برای کمک به شما در دستیابی به اهداف خود است. این بدان معناست که شما باید با دقت تمام به کیفیت نمونه محتوای آنها و نتایجی که برای مشتریان قبلی خود کسب کرده اند ، نگاه کنید.منبع

شاید دوست داشته باشید:

اپراتورهای جستجوی پیشرفته Google برای تحقیقات محتوای رقابتی

اپراتورهای جستجوی پیشرفته Google برای تحقیقات محتوای رقابتی

هیجان به پایان رساندن یک پروژه تحقیقاتی رقابتی کلیدی ، اغلب جای خود را به وحشت فرار از بهمن فرصت […]

توجیهات محلی یک معامله بزرگ است و می توانید روی آنها تأثیر بگذارید

توجیهات محلی یک معامله بزرگ است و می توانید روی آنها تأثیر بگذارید

نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای واقعه بعید هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه نظرات موز را منعکس نکند. آیا […]

نحوه استفاده از نظرسنجی ها برای استفاده از مکالمات پرطرفدار (و ایجاد پیوندها)

نحوه استفاده از نظرسنجی ها برای استفاده از مکالمات پرطرفدار (و ایجاد پیوندها)

نظرات نویسنده کاملاً خود اوست (به استثنای واقعه بعید هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات موز نباشد. هنگامی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *