YouTube در سال ۲۰۲۰ بر Google Video تسلط دارد

YouTube در سال 2020 بر Google Video تسلط دارد

dmin آموزش سئو


در مطالعه ۲٫۱ میلیون جستجو و ۷۶۶K فیلم ، یوتیوب ۹۴٪ از همه نتایج چرخ فلک ویدیویی را در صفحه یک Google به خود اختصاص داد و فضای کمی برای رقابت باقی گذاشت.

حتی معمولی ترین علاقه مندان به ویدیو نیز YouTube را می شناسند (خریداری شده توسط گوگل در سال ۲۰۰۶). به عنوان یک کاربر جستجوی Google ، حتی ممکن است احساس کنید با فیلم های YouTube بیشتری نسبت به فیلم های منابع دیگر روبرو هستید ، اما آیا داده ها از این پشتیبان تهیه می کنند؟

مقاله وال استریت ژورنال در ژوئن ۲۰۲۰ ، مزیت قوی YouTube در نتایج جستجوی Google را اندازه گیری کرد ، اما این مقاله بر روی ۹۸ فیلم دستی انتخاب شده بود تا YouTube را با سایر سیستم عامل ها مقایسه کند.

با استفاده از مجموعه ای بیش از دو میلیون جستجو در دسک تاپ Google.com (ایالات متحده) که در اوایل اکتبر سال ۲۰۲۰ گرفته شد ، ما توانستیم بیش از ۲۵۰،۰۰۰ نتیجه را با چرخ فلک های ویدیویی در صفحه یک استخراج کنیم. بیشتر نتایج ویدیوی ارگانیک در سال ۲۰۲۰ در یک چرخ و فلک ظاهر می شود ، مانند این:

عکس YouTube در سال 2020 بر Google Video تسلط دارد

این چرخ فلک در جستجوی عنوان “چگونه سرمایه گذار باشیم” ظاهر شد (مرحله ۱: یک کیسه پول پیدا کنید). به پیکان سمت راست افراطی توجه کنید – در حال حاضر جستجوگران می توانند تا ده فیلم را پیمایش کنند. در حالی که تحقیقات ما هر ده موقعیت را ردیابی می کند ، بیشتر این گزارش به سه موقعیت قابل مشاهده متمرکز است.

YouTube چقدر غالب است؟

به طور خلاصه ، می بینیم که YouTube در نتایج Google بسیار زیاد می شود ، اما در سه نتیجه قابل مشاهده چرخ فلک ویدیویی در مجموعه داده های ما چقدر غالب هستند؟ در اینجا یک تقسیم بندی وجود دارد:

عکس YouTube در سال 2020 بر Google Video تسلط دارد

حضور YouTube در سه اسلات ویدئویی اول کاملاً ثابت بود (۱) ۹۴٫۱٪ ، (۲) ۹۴٫۲٪ و (۳) ۹۴٫۲٪. آکادمی خان و فیس بوک برای هر شکاف چرخ فلک رتبه بندی شماره ۲ و ۳ را به خود اختصاص دادند و فیس بوک در اسلات بعدی سهم بیشتری کسب کرد.

بدیهی است که این یک افت گسترده از سهم اول به دوم است و حضور YouTube فقط از ۹۴٫۱ to تا ۹۵٫۱ across در تمام ده اسلات متفاوت است. در میان همه فیلم های قابل مشاهده در چرخ فلک ، در اینجا ده سایت برتر در مجموعه داده های ما وجود دارد:

  1. YouTube (94.2٪)
  2. آکادمی خان (۱٫۵٪)
  3. فیس بوک (۱٫۴٪)
  4. مایکروسافت (۰٫۴٪)
  5. ویمئو (۰٫۱٪)
  6. توییتر (۰٫۱٪)
  7. Dailymotion (0.1٪
  8. CNBC (
  9. CNN (
  10. ESPN (

توجه داشته باشید که ، به دلیل محدودیت های فنی در نحوه کار عنکبوت های جستجو ، بسیاری از فیلم های فیس بوک و توییتر نیاز به ورود دارند و در دسترس Google نیستند. گفته می شود ، بزرگترین بازیکنهای شماره ۲ تا ۱۰ در چرخ فلک ویدیویی – از جمله برخی مارک های عظیم با جیب های عمیق برای محتوای ویدئو – تنها ۳٫۷٪ از فیلم های قابل مشاهده را اضافه می کنند.

چطور؟

دستور زبان مرا عفو کنید ، اما “چگونه …؟” س questionsالات به نقطه داغی برای نتایج ویدئو تبدیل شده اند و طبیعتاً خود را به بازیکنان طرحی مانند HGTV وام می دهند. در اینجا یک چرخ فلک ویدئویی از جستجو برای “نحوه سازماندهی شربت خانه” وجود دارد:

عکس YouTube در سال 2020 بر Google Video تسلط دارد

از نظر ظاهری امیدوارکننده به نظر می رسد ، اما آیا این جایگاه تنوع بیشتری از وب سایت ها را در مقیاس نشان می دهد؟ مجموعه داده های ما شامل بیش از ۴۵۰۰۰ جستجو “چگونه …” با چرخ فلک های ویدئویی است. در اینجا تجزیه سه سایت برتر برای هر شکاف آورده شده است:

عکس YouTube در سال 2020 بر Google Video تسلط دارد

در مجموعه داده های ما ، یوتیوب حتی در طرز تهیه چیره دستی نیز مسلط است و از ۹۷-۹۸٪ از هر سه اسلات قابل مشاهده را اشغال می کند. آکادمی خان در جایگاه دوم قرار گرفت و مایکروسافت (به طور خاص ، سایت پشتیبانی مایکروسافت) جایگاه سوم را جمع کرد (اما در هر سه اسلات

آیا این فقط یک حقه است؟

بیشتر این تجزیه و تحلیل بر اساس یک عکس فوری از داده ها در اوایل ماه اکتبر بود. با توجه به اینکه گوگل مرتباً تغییرات ایجاد می کند و هزاران آزمایش در سال انجام می دهد ، آیا ما می توانستیم یک روز به خصوص غیرمعمول را انتخاب کنیم؟ برای پاسخ دادن به آن ، در اولین روز هر ماه سال ۲۰۲۰ میزان شیوع YouTube را در میان همه ویدیوهای موجود در چرخ و فلک جلب کردیم:

عکس YouTube در سال 2020 بر Google Video تسلط دارد

تسلط YouTube در طول سال ۲۰۲۰ تقریباً ثابت بود و در مجموعه داده های ما از ۹۲٫۰٪ تا ۹۵٫۳٪ بود (و از ژانویه در واقع کمی افزایش می یابد). واضح است که این یک وضعیت موقتی و به ویژه اخیر نیست.

چالش دیگر در مطالعه نتایج Google ، حتی با مجموعه داده های بزرگ ، امکان سوگیری نمونه برداری است. هیچ نمونه “تصادفی” از نتایج جستجو وجود ندارد (بیشتر در مورد پیوست A) ، اما ما خوش شانس هستیم که یک مجموعه داده دوم با سابقه طولانی داریم. در حالی که این مجموعه داده فقط ۱۰ هزار کلمه کلیدی است ، اما به طور خاص برای نشان دادن یکنواخت دسته های صنعت در Google Ads طراحی شده است. در تاریخ ۹ اکتبر ، ما توانستیم ۲۳۹۰ چرخ فلک ویدیویی را از این مجموعه داده بگیریم. نحوه اندازه گیری آنها در اینجا است:

عکس YouTube در سال 2020 بر Google Video تسلط دارد

سه سایت برتر در هر یک از اسلات های چرخ فلک با مجموعه داده های کلمه کلیدی ۲M یکسان بودند و تسلط YouTube حتی بیشتر بود (از ۹۴ to به ۹۶). ما اطمینان داریم که شیوع نتایج YouTube که در این مطالعه اندازه گیری شده اند یک روز یا یک مجموعه داده واحد نیست.

رشته چقدر سطح دارد؟

آیا YouTube مزیت ناعادلانه ای دارد؟ کمی کردن “Fair” یک مفهوم دشوار است ، بنابراین بیایید دیدگاه Google را بررسی کنیم.

اولین استدلال Google احتمالاً این است که YouTube دارای سهم شیر در نتایج ویدئو است زیرا آنها میزبان سهم شیر از ویدئوها هستند. متأسفانه ، بدست آوردن اعداد قابل اعتماد در کل دنیای میزبانی ویدیو ، و به ویژه برای سیستم عامل های اجتماعی ، دشوار است. یوتیوب بدون شک یک پخش کننده عظیم است و احتمالاً اکثر فیلم های عمومی و غیر اجتماعی در ایالات متحده را میزبانی می کند ، اما ۹۴٪ حتی برای شیر به نظر می رسد سهم بزرگی دارد.

مشکل بزرگتر این است که این تسلط خودپایدار می شود. طی چند سال گذشته ، شرکت های بزرگ بیشتری میزبان ویدئوها در YouTube بوده و کانال های YouTube ایجاد کرده اند زیرا به راحتی می توان در جستجوی Google نتیجه گرفت تا میزبانی در سیستم عامل های کوچکتر یا سایت خود.

استدلال فنی تر Google این است که الگوریتم جستجوی ویدیو هیچ ترجیحی ذاتی برای YouTube ندارد. به عنوان یک بازاریاب جستجو ، من یاد گرفته ام که این بحث را به سختی مشاهده کنم. احتمالاً هیچ خطی از کد در الگوریتم وجود ندارد که چیزی مانند این را بگوید:

IF site = ‘YouTube’ THEN ranking = 1

باریک تعریف شده ، من معتقدم که گوگل حقیقت را می گوید. با این حال ، از این واقعیت که Google و YouTube دارای ستون فقرات مشترک و بسیاری از اندام های داخلی مشابه هستند ، گریزی ندارد ، که مزایایی را ارائه می دهد که ممکن است غیر قابل عبور باشد.

به عنوان مثال ، الگوریتم ویدیوی Google ممکن است سرعت را پاداش دهد. این منطقی است – یک فیلم بارگیری آهسته یک تجربه بد مشتری است و Google را بد جلوه می دهد. به طور طبیعی ، مالکیت مستقیم Google بر YouTube به این معنی است که دسترسی آنها به داده های YouTube بسیار سریع است. واقع بینانه ، چگونه یک رقیب ، حتی با میلیاردها سرمایه گذاری ، می تواند تجربه ای سریعتر از خط لوله مستقیم به Google تولید کند؟ به همین ترتیب ، ساختار داده های YouTube به طور طبیعی بهینه سازی می شود تا گوگل به راحتی پردازش و هضم کند ، با تکیه بر دانش داخلی که ممکن است به طور مساوی برای همه بازیکنان در دسترس نباشد.

در حال حاضر ، از منظر بازاریابی ، گزینه دیگری برای پوشش پایگاه های خود و استفاده از مزایایی که YouTube به نظر می رسد باقی مانده است. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما انتظار داشته باشیم تعداد یوتیوب کاهش یابد و هر دلیلی که انتظار داشته باشیم تسلط یوتیوب افزایش یابد ، حداقل بدون ایجاد اختلال در این پارادایم در صنعت.

با تشکر فراوان از اریک اچ و مایکل جی در تیم ونکوور ما برای به اشتراک گذاشتن دانش خود در مورد مجموعه داده ها و نحوه تفسیر آنها ، و اریک و راب ال. برای اعتماد به من در دسترسی آتنا به یک گنجینه داده.


ضمیمه A: داده ها و روش

بخش عمده ای از داده های این مطالعه در اوایل اکتبر سال ۲۰۲۰ از مجموعه بیش از دو میلیون Google.com ، نتایج جستجوی دسک تاپ مستقر در ایالات متحده ، جمع آوری شد. پس از تکثیر و پاکسازی جزئی ، این مجموعه داده ۲۵۸K جستجو با چرخ فلک های ویدیویی در صفحه یک انجام داد. این چرخ و فلک ها ۲٫۱ میلیون نتیجه کلی ویدیو / URL و ۷۶۷K نتیجه قابل مشاهده را به خود اختصاص داده اند (Google بدون پیمایش حداکثر سه چرخ و فلک را نمایش می دهد).

تجزیه و تحلیل نحوه کار بر اساس یک مجموعه داده کوچکتر از کلمات کلیدی ۴۵K بود که به صراحت با کلمات “چگونه به” آغاز شد. هیچ یک از مجموعه های داده نمونه تصادفی انتخاب شده نیستند و ممکن است نسبت به صنایع خاص یا عمودی تعصب داشته باشند.

مجموعه داده های پیگیری ۱۰K به طور خاص به عنوان مجموعه داده های تحقیق ساخته شده و به طور مساوی در ۲۰ دسته اصلی صنعت در Google Ads توزیع شده است. این مجموعه داده به طور خاص برای نشان دادن طیف گسترده ای از اصطلاحات رقابتی طراحی شده است.

چرا از نمونه گیری تصادفی واقعی استفاده نمی کنیم؟ در خارج از کتاب درسی ، به ندرت یک نمونه تصادفی به دست می آید ، اما از لحاظ نظری امکان پذیر است. به عنوان مثال انتخاب یک نمونه تصادفی از بزرگسالان در ایالات متحده امریکا فوق العاده دشوار است (به محض اینکه تلفن را بردارید یا ایمیل را ارسال کنید ، تعصب ایجاد کرده اید) ، اما حداقل این را می دانیم که در هر لحظه خاصی ، جمعیت بزرگسالان در ایالات متحده مجموعه محدودی از افراد منفرد است.

این مورد در مورد جستجوهای Google صدق نمی کند. جستجوها یک مجموعه محدود نیستند ، بلکه ابری از کلمات هستند که هر میلی ثانیه توسط جستجوگران از خلأ خارج می شوند. به گفته خود گوگل: “هر ساله تریلیون ها جستجو در گوگل انجام می شود. در حقیقت ، ۱۵ درصد جستجوهایی که هر روز می بینیم جدید هستند. ” جمعیت جستجوها نه تنها تریلیون است ، بلکه هر دقیقه تغییر می کند.

در نهایت ، ما در صورت امکان به مجموعه داده های بزرگ اعتماد می کنیم ، سعی می کنیم نقص موجود در هر مجموعه داده را درک کنیم و کار خود را در چندین مجموعه داده تکرار می کنیم. این مطالعه در برابر دو مجموعه داده بسیار متفاوت ، و همچنین مجموعه سوم ایجاد شده توسط برشی موضوعی از مجموعه اول ، و در برابر چندین تاریخ در سال ۲۰۲۰ تأیید شد.منبع

شاید دوست داشته باشید:

بهترین روش های جدید برای تبلیغات بومی در سایت های تحریریه

بهترین روش های جدید برای تبلیغات بومی در سایت های تحریریه

تبلیغات دیجیتال امروزه متفاوت است. نحوه و زمان تعامل ما با تبلیغات آنلاین در ماه مارس که COVID-19 دوره جدیدی […]

رفع SEO روزانه: جمع آوری ، سازماندهی و پیگیری کلمات کلیدی با Moz Pro

رفع SEO روزانه: جمع آوری ، سازماندهی و پیگیری کلمات کلیدی با Moz Pro

بنابراین ما دوباره دیدار می کنیم ، تحقیق در مورد کلمات کلیدی … اکنون بیش از هر زمان دیگری ، […]

تجارت بصورت غیرمعمول: چگونه می توان خدمات جدید و به روز شده خود را با Google My Business ارتباط برقرار کرد

تجارت بصورت غیرمعمول: چگونه می توان خدمات جدید و به روز شده خود را با Google My Business ارتباط برقرار کرد

از زمان ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 در اوایل سال ۲۰۲۰ ، صاحبان مشاغل مجبور شدند به سرعت برای […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *